Обрати сторінку

Вшанування полеглих за Україну

Пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за твоє є чи не найменшим, що ми можемо і маємо робити чи не щодня. Кожен вправі вирішувати, як саме, коли та з ким це робити, але віддати шану героям, які щодня забезпечують наш мир та спокій – це громадянський обов’язок кожного свідомого громадянина.

Робота нашої групи є додатковою частиною спільного всеукраїнського волонтерського проекту

що відбувається за підтримки

Мета проекту та ідея його створення

Розпочинаємо цю роботу із 26 лютого 2021 р. і плануємо продовжувати на волонтерських засадах надалі щодня саме із Джублика, бо є на те кілька причин:

Пам’ятник Небесній сотні та полеглим за Україну у Джублику є одним із перших в Україні. Біля нього регулярно відбувається їх вшанування в особливий спосіб – відправленням панахид (реквієм).
Про цей почин розповідає о. Теодор

та йдеться у спец матеріалі на телеканалі «СІРІУС»

Поклонний хрест на Майдані Незалежності встановлено від імені монахів Джублика у Закарпатті ще в часи Помаранчевої революції 2004 р. Це саме той хрест, який провокаційно знищили у серпні 2012р. українські феміністки, відтак біля якого були перші жертви розстрілу на Майдані  у лютому 2014р.
Такі ж хрести у 2003-2004 рр. були встановлені на найдовшій в світі Хресній дорозі від Львова до Джублика (300 км) споруджену волонтерами у 2004 р. та описану нашим аудіогідом.

Важливим також є той факт, що один із дерев’яних хрестів на ХІ стації малої хресної дороги у Джублику, протягом майже цілого 2002-2003 років постійно кровоточив, що підтверджує офіційна судмедекспертиза. Адже ніхто ще тоді не здогадувався, що може розпочатися війна із росією, яка триває досі…

Наступний наш крок, після розгортання в Інтернеті всього проекту – адресне поіменне звернення до всіх настоятелів церков, парафій різних конфесій України та за її межами із запрошенням підтримати всеукраїнський щоденний марафон разом із пропозицією відзняти та розмістити на спільному YouTube каналі проекту бодай одну відправу реквієму (по церковному – панахида, спомин) безпосередньо із  місць погребення загиблих або їх вшанування.
   Саме у цьому і полягає головний задум нашого проекту і дуже розраховуємо на Вашу підтримку і допомогу.

Для прикладу, на цьому каналі уже є запис відправлення панахиди власне монахами вказаного вище монастиря у Джублику.

Спрощений варіант реквієм-молитви із виголошенням конкретних імен тих, хто загинув у цей день.

Календар відправлення Реквієм-молитов в Україні.

Паралельно нами започатковано щоденне розміщення подібних матеріалів на інших популярних платформах соціальних мереж для можливості максимального охоплення небайдужих громадян України як свідчення того, що насправді: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».

Ще один із наших проектів запущений ще із подій Врадіївської ходи, учасником яких ми також були. Це міжнародний цілодобовий марафон молитов та посту, який підхвачено людьми із різних країн світу і на різних мовах та з тих пір працює до сьогодні. Це молитви сотень тисяч людей за мир в Україні і цілому світі до яких може будь-коли приєднатися кожен із Вас.

Слава Україні! Героям слава!